طرح همیار با تیم

 

1.مقدمه

طرح همیار با ابزار کاریابی الکترونیک و در قالب رویداد قابلیت سازی به شرح زیر قابل ارائه است.

 

2.تعاریف

2.1.تعریف مشاور شغلی و تحصیلی

فرد مشاور بر اساس تخصص خود، یک سری راه حل برای یک سری از مشکلات مشخص دارد. در پورتال تیم متفکران نوین مالی، کارشناس مشاوره پاسخگوئی به سوالات عمومی شغلی و تحصیلی را بر عهده دارد و در صورت برخورد به سوال تخصصی و سایر موضوعات مرتبط، راهنمائی لازم جهت پاسخگوئی به سوال، از جمله معرفی منابع کوچ و منتور جهت دریافت پاسخ را ارائه خواهد کرد.

 

2.2.تعریف کوچینگ

فدراسیون بین المللی کوچینگ ICF، فرآیند کوچینگ را بدین صورت تعریف نموده است: “کوچینگ یک همکاری و مشارکت بین کوچ و مراجع است؛ که در طی آن، مراجع با استفاده از تفکر عمیق و خلاقیت خود، توانایی‌های شخصی و حرفه‌ای خود را افزایش می‌دهد”. در واقع کوچینگ فرآیندی رو به جلو و حرکت از حال به آینده است. در زمینه تخصصی مالی و حسابداری، حسابداران و حسابرسان حرفه ای با بیش از 5 سال سابقه کار، با داشتن سایر مهارت ها میتوانند هدایت گر باشند.

 

2.3.تعریف منتورینگ

یک رابطه‌ی حرفه‌ای که طی آن، یک شخص باتجربه و آگاه (منتور) به فرد دیگری (منتی) کمک می‌کند تا مهارت‌ها و دانش شخص را در زمینه‌ی حرفه‌ای مشخصی ارتقا دهد. یک منتور تجربیاتش را در اختیار منتی قرار می دهد تا منتی از آن ها استفاده کند. در پورتال تیم متفکران نوین مالی، اساتید و مشاوران حرفه ای صنعت در این نقش هدایت گر هستند.

 

2.4.تفاوت کوچ با مشاور

کوچینگ با مشاوره و روانشناسی متفاوت است. یک مراجعه کننده در فرآیند کوچینگ، خود پاسخ سوالاتش را در درون جستجو می کند و با آگاه تر شدن رشد می نماید. این آگاهی و خرد از درون به او داده می شود، نه بیرون. کوچینگ بر زمان حال و رسیدن به اهداف تمرکز می شود. در صورتی که در فرآیند مشاوره روانشناسی، معمولاً به میزان زیادی نگاه به گذشته فرد است و تمرکز بر درمان این دردهاست. درواقع کوچینگ یک پروسه درمانی نیست؛ بلکه یک فرآیند ارتقای کیفیت و تحول است.

 

2.5.تفاوت منتور و کوچ

منتور نقش یک رهبر را بازی می‌کند که با اطلاعات تخصصی و تجربیات خود به منتی کمک می‌کند که سریع‌تر به پاسخ‌ها و پیشرفت در مساله مورد نظر خود برسد. یعنی منتور‌ها تجربه خود را نیز با منتی سهیم می‌شوند و تمرکز آنها بیشتر بر آینده است؛ در حالی‌که تمرکز کوچ‌ها بیشتر بر حال و نهایتأ بر آینده نزدیک است و کوچینگ در سازمان‌ها به فرآیندی تعاملی اطلاق می‌شود که در آن کوچ یا مربی با مدیر یا کارمند همراه می‌شود تا بر روی بهبود عملکرد مدیر یا کارمند و دستیابی به اهداف او کار کنند.

 

3.مخاطبان طرح

 

کارجویان حرفه حسابداری و مالی

 •  دانشجویان حسابداری
 •  دانشجویان مالی
 •  دانشجویان مرتبط با حسابداری علاقه مند با بازار کار حسابداری (صنایع، مدیریت، اقتصاد)
 •  دانشجویان غیر مرتبط با حسابداری
 •  

کارفرمایان نیازمند به افراد توانمند مالی و حسابداری

 •  شرکت های تولیدی
 •  شرکت های بازرگانی
 •  شرکت های خدماتی
 •  فروشگاه ها و اصناف
 •  شرکت های سرمایه گذاری و کارگزاری
 •  موسسات حسابداری و حسابرسی

طرح همیار با تیم

 

 

جهت اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه  خدمات سامانه کاریابی مراجعه کنید. 

تمامی حقوق مطالب و مندرجات این پورتال برای تیم متفکران مالی دکتر اکرم تفتیان محفوظ میباشد.
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی