آیین نامه آموزشی تیم متفکران

 

مقدمه
 

توسعه و پیشرفت روز افزون فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) موجب دگرگونی در بستر آموزش و پیدایش و گسترش محیط جدید مجازی تحت عنوان ”محیط چهارم یادگیری” شده است. رفع محدودیت های فیزیکی، افزایش زمان، برد و ضریب دسترسی "فاوا” در آموزش منجر به دگرگونی و تحول در شیوه ارائه آموزش گردیده است این نوع آموزش دارای قابلیت دسترسی به دروس از پیش تولید شده در رشته های مربوط در هر زمان و از هر نقطه جغرافیایی بدون نیاز به حضور همزمان طرفین فرایند یاددهی – یادگیری و عوامل اجرایی آموزش است از این رو ایین نامه اموزشی تیم متفکران با رویکرد تعامل سازنده به شرح زیر تدوین شده است.

 

کلیات

 

مسئولیت تدوین محتوای علمی

در چارچوب قوانین و مقررات، مسئولیت کامل و نظارت همه جانبه علمی و آموزشی در تمامی دوره های مجازی بر عهده مدرسین و یا شرکت های طرف قرار دادی که محتوای خود را تحت نرم افزار تیم متفکران ارائه می دهند می باشد. مدرسین مسئول تدوین و یا معرفی محتوای علمی دروس الکترونیکی و تدریس دروس مزبور طبق ضوابط مربوط در بستر مجازی خواهند بود.

 

 

نحوه فعالیت

تیم متفکران نوین مالی، طبق دستورالعمل اجرایی در حیطه ی وظایف خود و با فراهم کردن امکانات علمی ، آموزشی ، اجرایی و فنی اقدام به ارائه بستر آموزش الکترونیک می نماید و کلیه سازمان های و مراجع علمی کشور می توانند از این بستر استفاده و از طریق آن اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نمایند.

سیستم مدیریت آموزش طراحی شده در نرم افزار به دو صورت پروژه محور و کلاس محور ارائه می شود و اعتبارِ مدرک ارائه شده در هر دو نوع دانش پذیری یکسان می باشد و از سمت شرکت های طرف قرارداد و برگزار کننده دوره ها صادر و به علاقه مندان پس از ارزیابی درون نرم افزار اعطاء می گردد.

در دوره های کلاس محور دانش پژوه به صورت آنلاین در کلاس ها شرکت نموده و پس از اتمام دوره در آزمون دوره مربوطه شرکت نموده و در صورت حد نصاب نمره قبولی گواهینامه اتمام دوره را دریافت خواهد نمود.

در دوره های پروژه محور دانش پژوه پس از ثبت نام در دوره بسته آموزشی تدوین شده و یا منابع معرفی شده توسط اساتید دوره را به صورت بسته آموزشی دریافت نموده و پس از مطالعه منابع با ارائه مقاله یا پروژه مربوط به دوره اطلاعات علمی او مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تایید پروژه یا مقاله توسط مدرس دوره گواهینامه پایان دوره برای ایشان صادر خواهد شد.

کلیه شرکت ها و مراجع علمی که از این بستر جهت ارائه آموزش و صدور گواهی برای دانش آموختگان استفاده می نمایند ملزم به رعایت شرایط این آئین نامه می باشند.

 

اهداف

تحول در آموزشی و دوره های کاربردی و ارائه دوره های مجازی بر اساس مدل های نوین آموزش مجازی دنیا.

تنوع بخشی به شیوه های پذیرش دانش پژوه

استفاده گسترده از محیط چهارم در پاسخگویی به نیازهای جامعه، صنعت و سازمانها

افزایش و گسترش کمی و کیفی دسترسی به آموزش

همکاری با دانشگاه ها و آکادمی های معتبر خارجی در جذب و آموزش دانشجویان ایرانی و غیرایرانی

ارائه ی مدل آموزش مجازی با استانداردهای ذیربط در تدوین،تولید، ارائه و ارزیابی آموزش های نوین

استفاده از آخرین دستاوردهای فناوری و یافته های پژوهشی در آموزش مجازی

 

 

قوانین مربوط به محتوای اموزشی

شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار هیچ کس دیگری قرار بدهید و یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما و محتوای خریداری‌شده دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده‌ای هستید که از وبسایت و محتوای خریداری‌شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می‌گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنید، تماما با خود شما است.

 

ما می‌توانیم به صلاحدید خودمان محتوای خریداری‌شده را حذف کنیم، مثلا اگر قدیمی یا منسوخ شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم محتوای خریداری‌شده‌ای (به جز متون و کتاب الکترونیک) را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود.

 

اگر در دسترسی به حساب یا هر بخشی از محتوای خریداری‌شده به مشکلی برخوردید، لطفا با ما تماس بگیرید.

 

ایجاد محدودیت در دسترسی

ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده‌اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاحدید خودمان محدود کرده معلق کرده یا ملغی کنیم. البته ما در به‌کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.

 

مالکیت و استفاده

مالکیت محتوا یا مجوز بهره‌بردای از محتوا، متعلق به تیم متفکران نوین مالی یا ناشران محتوا است. همچنین حقوق طراحی، ترکیب، و نمای وبسایت و اپلیکیشن متعلق به تیم متفکران است. کلیهٔ محتوای موجود در تیم متفکران مشمول حقوق مالکیت معنوی و حقوق مؤلف می‌شود.   

 

تیم متفکران و ناشران محتوا و کسب و کار هایی که با ما همکاری می کنند همگی بر پایه مالکیت معنوی بنا شده اند که شامل حقوق مولف نیز می شود.

 

ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این پلتفرم و محتوا های آموزشی را برای شما فراهم کنیم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعهٔ محتوای آموزشی و اشتراک گذاری دانش کمک می‌کنید.

 

شما با استفاده از تیم متفکران، می‌پذیرید هیچ محتوایی را بازتوزیع نمی‌کنید، کپی نمی‌کنید، انتقال نمی‌دهید، واگذار نمی‌کنید، نمی‌فروشید، اجاره نمی‌دهید، قرض نمی‌دهید، اقتباس نمی‌کنید، و در قالب دیگری قرار نمی‌دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده شده باشد)، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده‌ایم، استفاده نخواهید کرد. اگر محتوای ما را دوست دارید، به جای آنکه محتوای سایت تیم متفکران را برای دیگران بفرستید، لطفا دیگران را به استفاده از پورتال تیم متفکران تشویق کنید!

 

 تعهدات مخصوص ناشران محتوا

برای تمامی محتوایی که به تیم متفکران ارائه می‌دهید، مسئول مالکیت یا مجوزها، حقوق، رضایتنامه‌ها، اجازه‌نامه‌ها و صلاحیت لازمه را داشته باشید که بتوانید مجوزهای مربوطه را به منظور بازتولید، توزیع،، نمایش عمومی، ترویج، بازاریابی، و همچنین استفاده و بهره‌گیری از هر بخش از محتوای ارائه شده را به تیم متفکران اعطا کنید و شما مسئول آن هستید که هیچ بخشی از محتوای ارائه شده، هیچگونه حق مالکیت معنوی از شخص ثالثی را زایل یا مخدوش یا غصب نکند.

 

هیچگونه محتوای نامناسب، آزارنده، توهین‌آمیز، نژادپرستانه، نفرت‌آمیز، تبعیض‌آمیز، هرزه، نادرست، گمراه‌کننده، جعلی، بدنام‌کننده، هجوآمیز و افتراآمیز منتشر نمی‌کنید.

 

هیچگونه تبلیغ، محتوای ترویجی، هرزنامه، نامه‌های زنجیره‌ای، طرح هرمی، یا هر شکل دیگری از درخواست و وسوسهٔ غیرمجاز و نامطلوب را در محتوا یا به کاربران در وبسایت عرضه نمی‌کنید.

 

شما از محصولات و محتوای وبسایت برای هیچ کسب‌وکاری غیر از فراهم آوردن آموزش، تدریس، و خدمات آموزش درسی به دانشجویان استفاده نمی‌کنید.

 

شما هیچ بخشی از محتوای تیم متفکران را کپی نمی‌کنید، تغییر نمی‌دهید، یا بازنشر نمی‌کنید، به جز مواردی که در «توافقنامهٔ ناشران محتوا» اجازه داده شده است.

 

شما اجازه ندارید کتاب های فارسی را بدون اجازه کتبی و قانونی از ناشر یا مولف چه به صورت رایگان چه به صورت پولی منتشر کنید.

 

تیم متفکران تمام یا بخشی از محتوایی که بر روی وبسایت در دسترس کاربران قرار داده شده را جز به صلاحدید خودش حذف نمی‌کند.

 

محتوای شما

شما مالک حقوق معنوی هر چیزی هستید که در محتوایتان آمده است، اما با قرار دادنش روی سایت تیم متفکران به ما این اجازه (مجوز) را می‌دهید که از آن در وبسایتمان استفاده کنیم. این اجازه شامل اجازهٔ نشر محتوا (یا منتشر نکردن محتوا)، درج آن، ذخیرهٔ آن و یا حذف آن می‌شود. اما فقط برای اینکه همه چیز مشخص باشد، شما با استفاده از وبسایت ما می‌پذیرید که در این وبسایت از قوانین جامعهٔ ما و قوانین کشور پیروی کنید، و چیزهایی منتشر نکنید که: - مخل استفاده یا برخورداری کاربران دیگر از وبسایت شود؛ نادرست، گمراه‌کننده، فریب‌آمیز، غیرقانونی، مخرب، آزاردهنده، سوء‌استفاده، بدنام‌کننده، وقیحانه، رکیک، یا گستاخانه باشد؛ - به حقوق اشخاص دیگر از جمله حریم خصوصی یا حقوق مالکیت معنوی تجاوز کند؛ - اطلاعات شخصی افراد دیگر، یا اطلاعات حساس و خاصی را افشا کند؛ - حاوی ویروس، جاسوس‌افزار، یا هرگونه بدافزار یا آسیب دیگر باشد؛ - حاوی درخواست‌های مالی و تجاری، یا به عبارتی «هرزنامه» باشد؛ - خلاف قوانین جرایم رایانه‌ای، و یا خلاف قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

ما حق حذف هرگونه محتوای کاربر را به هر دلیلی که به صلاحدید خودمان تشخیص بدهیم، برای خودمان محفوظ نگه می‌داریم. ممکن است پیش از چنین کاری، اخطار یا دلایلی به کاربر ارائه کنیم، اما ملزم به چنین کاری نیستیم و این کار همیشه ممکن نخواهد بود. ما مسئولیتی در قبال هرگونه محتوایی که از سوی دیگران در تیم متفکران منتشر می‌شود نمی‌پذیریم، ولی تمام تلاش خودمان را برای سالم نگه‌داشتن محتوای تیم متفکران انجام می‌دهیم.

 

مسئولیت‌ها و رفع مسئولیت‌ها

ما تنها متعهد به وعده‌های صریح و آشکاری هستیم که در این توافقنامه داده‌ایم. در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی نداریم.

 

ما تلاش معقولی می‌کنیم که دسترسی شما به وبسایت برقرار باشد، و وبسایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به‌هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم).

 

چنانچه هرگونه خسارت غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه، یا لطمهٔ غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه به درآمد یا سود شما رخ بدهد که ناشی از استفاده و یا دسترسی به وبسایت و محتوای آن، و یا ناتوانی در استفاده از وبسایت و یا دسترسی به وبسایت باشد، مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود.

 

مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین شما و هر ناشر محتوا یا کاربر دیگری، برعهدهٔ خود شما است.

 

ما سعی می‌کنیم که شما دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید و سعی می‌کنیم هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برسانیم.

 

ما می‌توانیم در هر زمانی شرایط توافقنامه را تغییر دهیم، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اطلاعات مربوط به تغییرات را در وبسایت منتشر کنیم یا با ایمیل به شما اطلاع دهیم، اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وبسایت ادامه دهید، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح‌شده را پذیرفته‌اید.

 

ما تیم متفکران را از داخل ایران اداره می‌کنیم، در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و تیم متفکران از قوانین و مقررات ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هر گونه قانونی که به‌شکل اجتناب‌ناپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد. بر طبق توافقنامه‌های مقرر در تیم متفکران ، ما متعهد می‌شویم که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کنیم و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص تحت هیچ شرایطی فاش نکنیم.

 

 

شرایط شرکت در دوره های آموزشی تیم متفکران


شرایط ورود به دوره ها ی آموزشی
 

هر فردی با هر مقطع تحصیلی و حداقل سن ۱۸ سال به شرط آنکه توانایی استفاده و کار با کامپیوتر و اینترنت را داشته باشد و دوره آموزشی را مورد نیاز و مفید برای خود بداند ،میتواند در دوره آموزشی شرکت نماید.

طول دوره ،ساعات تدوین شده و انصرافی آموزش، ساعات درسی در نظر گرفته شده به اقتضای هر دوره آموزشی بر مبنای زمان لاز م جهت مطالعه، تمرین و پرسش و پاسخ توسط اساتید مربوطه ساعت مورد نظر ارزیابی و در شرح جزئیات دوره قرار داده شده است.
در دوره های پروژه محور، دانش پذیر موظف است، حداکثر تا ۶ ماه بعد از دریافت منابع آموزشی اقدام به ارائه پروژه پایان دوره از طریق پروفایل کاربری نماید.
در صورتی که به عللی دانش پژوه نتواند در این بازه زمانی اقدام به گذاراندن دوره آموزشی خود نماید میبایست توضیحات خودرا کتبا به امور آموزش ارائه نماید تا در دست بررسی قرار گیرد.
ثبت نام همزمان در چند دوره آموزشی توسط متقاضی امکان پذیر میباشد به شرط آنکه موارد بالا را رعایت نماید.
بعد از دریافت منابع آموزشی، امکان انصراف از سیستم آموزشی وجود ندارد و دانش پژوه میتواند درخواست ساعات بیشتر آموزش بیشتر نماید.
به واسطه شیوه آموزش مجازی امکان مراجعه حضوری و رفع اشکال حضوری وجود ندارد و دانش پژوه می بایست از سیستم های کمک آموزشی آنلاین و رفع اشکال برخط که در پروفایل کاربری موجود است استفاده نمایند تا اساتید مربوطه پاسخگوی آن ها باشند.

 

 

ارزشیابی در آموزش مجازی                                                   

 

ارزشیابی دوره های پروژه محور
 

در دوره های پروژه محور ارزشیابی دوره بر اساس پایان نامه های دانش پژوهان و اعلام نظر شورای آموزشی اساتید انجام میشود و بر چهار رتبه ضعیف، متوسط ،خوب و عالی طبقه بندی می شوند و فقط برای دانشپذیران رتبه های خوب و عالی، گواهینامه صادر میشود و مابقی این افراد می بایست دوباره مقاله ارسال کنند.

 در سیستم آموزشی پروژه محور درصورتیکه دانش پژوه در ارزیابی امتیاز ضعیف را کسب نماید میتواند بدون هزینه و تا ۳ بار اقدام به ارائه مجدد پروژه پایان دوره نماید.
در صورت کسب امتیاز ضعیف در هر ۴ پروژه ارائه شده، دانش پژوه موظف به شرکت مجدد در دوره آموزشی و پرداخت هزینه دوره به صورت کامل می باشد.
ارزشیابی پروژه های پایان دوره سیستم آموزشی پروژه محور را اساتید مربوطه به هر درس انجام داده و در صورتی که به هر دلیل و یا رعایت نکردن استاندارد های اعلامی این آئین نامه، پروژه ضعیف ارزیابی گردد ،هیچ اعتراضی از سوی دانش پژوه مورد قبول نمی باشد.
 

 

پروژه ها و پایان نامه ها
 

صفحات پروژه های پایان دوره میبایست به ازاء هر ۱۰ صفحه آموزش،حداقل یک صفحه A4 تدوین گردد.
در برخی موارد به تشخیص مرکز آموزشی، سوابق کاری و علمی دانش پژوه به عنوان پروژه پایان دوره پذیرفته می شود.
پروژه های پایان دوره میتوانند چکیده ای از منابع آموزشی ارسال برای دانش پژوه باشد و یا یک تحقیق علمی ،پیرامون موضوع دوره ،در هر حالت سطح علمی پروژه معیار پذیرفته شدن آن توسط استاد مربوطه می باشد.
در صورتی که پروژه های علمی از ارزش بالایی برخوردار باشند، در سایت تیم متفکران به عنوان پروژه برتر قدردانی و منتشر میگردد.
 

 

سایر مقررات
 

منابع آموزشی
 

منابع آموزشی در قالب سی دی ودی وی دی برای دانش پذیران ارسال می گردد.
 

 

محتوای منابع آموزشی
 

محتوای منابع آموزشی جزوات تدوین شده اساتید با رویکرد دوره های آموزشی،به صورت فشرده و پیرامون مسائل اصلی دوره بوده و در قالب فایل های کتاب الکترونیکی، پاورپوینت و مولتی مدیا و بعضآ فیلم آموزشی ارائه می گردد.

 

 

حقوق مادی و معنوی دروس
 

تمامی حقوق مادی و معنوی دروس الکترونیکی که در دوره های مجازی تدوین و تولید می گردد به مرکز تیم متفکران تعلق دارد. هرگونه استفاده از این دروس به هر شکلی و در هر قالبی صرفآ در چارچوب عقد قرارداد مربوط با مراکز امکان پذیر است.میزان سهم معنوی و مادی عضو تدوین کننده درس الکترونیکی و فرد استفاده کننده مطابق مقررات مرکز ،مالکیت فکری و دفتر حقوقی مرکز می باشد.


 

گواهینامه های بین المللی صادره

 

تیم متفکران با آکادمی های آموزشی مشابه از سراسر دنیا تفاهم نامه های همکاری آموزشی و پژوهشی به عمل می آورد که دانش پژوهان بعد از گذراندن دوره خود میتوانند گواهینامه های معادل خود را از این کشور ها در مرکز درخواست دهند.درخواست این گواهینامه ها بدون ارائه مقاله مجدد امکان پذیر است و فقط با واریز هزینه آن انجام می شود.
 

 

نحوه ثبت نام در دوره های تیم متفکران
 

با ورود به سایت وعضویت در تیم میتوانید دردوره های اموزشی ثبت نام کنید.
شهریه دوره ها در واحد امور مالی تیم متفکران تدوین شده و اعلام میگردد و دانش پذیران می توانند از طریق درگاه پرداخت آنلاین و یا شماره حساب های مرکز، اعلام شده در سایت، نسبت به پرداخت شهریه ی خود اقدام نمایند.
 

 

صدور گواهینامه پایان دوره
 

برای دانش پژوهان، بعد از ارزشیابی و گذراندن موفق پایان دوره، گواهینامه پایان دوره آموزشی دوره ها صادر می گردد. گواهینامه های پایان دوره با توجه به مجوزات  این آیین نامه صادر می گردد و این گواهینامه ها جهت ارائه به آکادمی های بین المللی جهت معادل سازی،ارائه ترجمه رسمی آن به دادگستری و وزارت امور خارجه جهت تایید و دیگر شرکت ها و سازمان ها صرفا جهت تایید گذراندن دوره آموزشی بوده و ارزش دیگری ندارد و به هیچ عنوان معادل گواهی مهارت فنی حرفه ای، مهارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدارک آموزش عالی آزاد، دانشگاه جامع علمی کاربردی، وزارت بهداشت و مدارک دانشگاهی مانند لیسانس، فوق لیسانس و غیره و یا مدارک وزارت آموزش و پرورش همچون دیپلم نمی باشد و صرفا به معنی سپری نمودن یک آموزش محور و الکترونیکی محور بوده و معادل و هم تراز هیچ یک از مدارک آموزشی ارگان های علمی کشور نیست.
دانشپذیران موظفند قبل از ثبت نام تحقیق کنند که گواهینامه های صادره مرکز در جهت مقصود آنان (مانند ادامه تحصیل، ترفیع شغلی و…) قابل ارزشیابی مقصد ارائه می باشد یا نه زیرا مرکز هیچ مسئولیتی در این زمینه بر عهده ندارد.
ضمنا تیم متفکران میتواند در صورت بروز اختلاف ضمن باز پس دادن شهریه دانش پذیر، خدمات آموزشی ایشان را قطع و گواهینامه دریافتی احتمالی را ابطال کند.
در این آیین نامه تنها به ذکر اصول اکتفا شده و تفسیر مفاد آن به عهده ی مرکز است.
این آیین نامه برای کلیه ی ثبت نام شدگان مرکز، لازم الاجرا است.

 

 

نمونه گواهینامه پایان دوره

 

 

 

تیم متفکران رعایت این ایین نامه اموزشی توسط شما را ارج می نهد و تمام تلاش خود رادرجهت ارتقای سطح اموزش کشور به کار خواهد گرفت.

 

 

                                     با تشکر

                                      تیم متفکران نوین مالی

 

تمامی حقوق مطالب و مندرجات این پورتال برای تیم متفکران مالی دکتر اکرم تفتیان محفوظ میباشد.
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی