• درباره پورتال
 • رسالت و هدف سیستم
 • مشارکت تیم
 • عضویت در تیم

 

 

درباره پورتال
 

 

مرکز تخصصی مالی و حسابداری تیم متفکران نوین مالی به سرپرستی خانم دکتر تفتیان با ارائه آموزش و مشاوره مالی و حسابداری در جهت توسعه توانمندی گام برداشته و بستر موفقیت مالی و حسابداری اشخاص را فراهم می‌سازد.
 
این مرکز فعالیت خود را از سال1394 آغاز نموده است و در طول فعالیت خود، با اتکا به تحقیق، پژوهش و ارتقاء مستمر دانش، به‌کارگیری و اجرای مؤثر اصول مدیریت پروژه و پایبندی به‌دقت و نظم در اجرا، توانسته است به دلیل تنوع مخاطبین و گستردگی اطلاعات 9 وب سایت ایجاد کند که همگی از طریق آدرس اصلی پورتال قابل دسترسی هستند.
 
پورتال تیم متفکران نوین مالی، به عنوان مهم‌ترین دستاورد این مرکز، در حال حاضر در مجموعه بزرگی از سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی، بانک‌ها، بیمه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در حال اجراست و با توجه به سوابق اجرایی موفق خود به عنوان یکی از توانمندترین زیرساخت‌ها برای درگاه‌های اطلاع‌رسانی و خدمات الکترونیکی شناخته می‌شود.

 

 

 

زمینه‌های فعالیت
 
 
وب‌ سایت هدیه تیم متفکران نوین مالی: وب سایت هدیه تیم متفکران نوین مالی مرجع تخصصی مالی و حسابداری است که با به اشتراک گذاردن دانش، مهارت و دیدگاه اعضای تیم، در راستای موفقیت شاغلین مالی و حسابداری گام برمی‌دارد.
 
 
وب سایت قرآن‌پژوهی مالی و حسابداری: وب سایت قرآن‌پژوهی مالی و حسابداری در سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی هدیه تیم متفکران نوین مالی به جوامع اسلامی است که با استفاده از روش تفسیر موضوعی – علمی، کاربرد مفاهیم حسابداری و مالی در قرآن کریم را ارائه می‌نماید. 
 
 
وب سایت انتخاب برتر محصولات خدمات و بازار حسابداری، مالی و سرمایه‌گذاری: این سایت با ارائه پایگاهی جهت معرفی محصولات و خدمات ‏مالی اعضای تیم پورتال، ضمن ارائه بستر نقد و بررسی تخصصی محصولات و خدمات مالی و حسابداری، به بررسی سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف بورس، مسکن، طلا و... می‌پردازد.
 
 
وب سایت توسعه توانمندی و فرصت‌های شغلی مالی و حسابداری: وب سایت توسعه توانمندی و فرصت‌های شغلی مالی و حسابداری، ضمن آموزش و مشاوره در زمینهٔ فرصت‌های شغلی و مهارت‌های عمومی و تخصصی ‏مالی و حسابداری، با برقراری ارتباط با صنعت بستری برای اشتغال و ارتقاء شغلی اعضای تیم ارائه می‌کند.
تیم اجرایی متفکران در این سایت امکانی فراهم کرده‌اند که افراد جویای کار بتوانند رزومه شغلی خود را ثبت کرده و کارفرمایان از آن‌ها استفاده کنند.
مخاطبین خدمات تیم اجرایی متفکران افراد جویای کار، کارفرمایان و افراد شاغلی که به بهبود وضعیت شغلی خود می‌اندیشند.
 
 
شرکت دانش‌پژوهان مالی فرانگر: شرکت دانش‌پژوهان مالی فرانگر ‏مرکز توسعه و ارائه خدمات تخصصی مالی و حسابداری در چهار حوزه دانش‌پژوهی محض، ادغام، کاربرد و آموزشی به گروه‌های مختلف شامل شرکت‌ها، سازمان‌ها، حسابداران و خانواده‌ها و... گام بر می دارد. 
 
 
مرکز مشاوره الکترونیک حسابداری مالی و سرمایه‌گذاری: مرکز مشاوره الکترونیک حسابداری مالی و سرمایه‌گذاری با ارائه خدمات مشاوره تخصصی درزمینهٔ حسابداری مالی و سرمایه‌گذاری در راستای موفقیت مالی تیم گام برمی‌دارد.
 
 
مرکز آموزش الکترونیک توسعه نگر دانش و مهارت مالی و حسابداری: مرکز آموزش الکترونیک توسعه نگر دانش و مهارت مالی و حسابداری، با ارائه آموزش‌های کاربردی با روش اینفوگرافیک، در راستای موفقیت شاغلین حوزۀ مالی و حسابداری در سطوح مبتدی (ورود به بازار کار) تا حرفه‌ای (ارتقاء شغلی) ‏گام برمی‌دارد.
 
 
مرکز آموزش الکترونیک ‏آتیه ‏نگر: مرکز آموزش الکترونیک ‏آتیه ‏نگر دانش و سواد مالی ‏مدیران ارشد و مدیران عامل سازمان‌ها، با ارائه آموزش‌های کاربردی مالی با روش اینفوگرافیک، به مدیران ارشد آنچه باید از حوزۀ مالی برای موفقیت سازمان‌های خود بدانند را به زبان ساده و کاربردی ارائه می‌نماید.
 
 
مرکز آموزش الکترونیک بهینه نگر: مرکز آموزش الکترونیک بهینه نگر دانش و سواد مالی خانواده مفاهیم مورد نیاز خانواده‌ها به‌ویژه فرزندان در جهت موفقیت مالی را به زبانی ساده و جذاب ارائه می‌نماید، طوری که یادگیری به شکل بازی و تفریح اتفاق می‌افتد.

 

 

  

 

 

رسالت و هدف تیم متفکران

 

 

رسالت تیم متفکران نوین مالی

 

 تیم متفکران نوین مالی با سرپرستی دکتر تفتیان در مسیر موفقیت مالی و حسابداری و ارتقای سطح دانش و مهارت مالی و حسابداری در سطوح مختلف جامعه سهیم است. این تیم مجازی، با ایجاد وب سایت آموزشی مالی و حسابداری و تلاش در جهت حفظ فرهنگ مطالعه و ارزش‌های دینی و فرهنگی، در راستای ایجاد محیطی پویا و شاداب با محوریت دانـش و یـادگیری که مشوق و تسهیل­ گر فرآیند رشد و بالنـدگی افـراد باشـد، گام برمی‌دارد. همه افراد این تیم همگام با یکدیگر در فرایندهای آموزشی ساده و منسجم، مفاهیم مالی وحسابداری را عمیق و کاربردی یاد می‌گیرند و یاد می‌دهند (همه برای همه). یادگیری از شناخت و فهمیدن شروع می‌شود و می‌تواند با بکار بستن، تحلیل، ترکیب، ارزشیابی قضاوت ختم شود.

 

 در راستای تحقق مأموریت اصلی تیم، چهار راهبر محوری به‌عنوان سرفصل‌های اصلی این جریان در ارتباط با دانش مشخص خواهند شد:

 

انتقال دانش (Knowledge Transfer)

 

تولید دانش (Knowledge Generation)

 

مدیریت دانش (Knowledge Management)

 

مشاوره و کاربست دانش (Knowledge  Utilization)

 

تیم متفکران نوین مالی دانش روز درزمینهٔ فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات به داخل کشور با تأکید بر راهبردهای مدیریت مالی را رسالت خود می‌داند.

 

 

 

 

خط مشی تیم متفکران  نوین مالی

 

 • اولویت دادن به خواست‌های مشتریان و برقراری سازوکارهای لازم جهت تحقق آن

 • تأکید بر حسن انجام تعهدات تیم اجرایی در قبال کاربران

 • افزایش و بروز نگه‌داشتن دانش تخصصی تیم اجرایی از راه تحقیق و توسعه مستمر

 • بهبود مستمر در سیستم، فرآیندها، محصولات و خدمات تیم اجرایی

 • بهبود، توسعه و به‌روزآوری زیرساخت‌های تیم اجرایی

 • گردآوری‌، جمع‌بندی‌ و تحلیل‌ نظرها و دیدگاه‌های‌ مردم‌، نخبگان‌ و رسانه‌ها درزمینهٔ‌ فعالیت‌های تیم  اجراییو ارائه‌ آن‌ به‌ مدیریت‌.

 • گردآوری‌ و نشر اطلاعات‌ و اخبار و گزارش‌های‌ مربوط به‌ سیاست‌ها، فعالیت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌ها; با شیوه‌ها و قالب‌های‌ مؤثر ‌

 • تدوین‌ و انتشار خلاصه‌ عملکرد سالانه‌ تیم اجرایی برای‌ ارائه‌ به‌ افکار عمومی‌

 

 

 


 

سنجش‌ افکار

 

 

- تهیه‌ گزارش‌های‌ تحلیلی‌ ادواری‌ (ماهانه‌/فصلی‌/سالانه‌) از افکار عمومی‌ داخل‌ و خارج‌ از تیم اجرایی برای ارائه‌ به‌ مدیریت‌.

 

- نقد و بررسی‌ بازتاب‌ فعالیت‌های‌ تیم اجراییدر نظر اقشار مردم‌ به‌ویژه‌ نخبگان‌، رسانه‌ها و دستگاه‌ها از یکسو و مدیران‌ و کارکنان‌ از سوی‌ دیگر و ارائه‌ گزارش‌ آن‌ به‌ مدیریت‌.

 

- سنجش‌ افکار عمومی‌ درون‌تیم اجرایی به‌ منظور بازیابی‌ مسائل‌ و ارائه‌ راه‌کارهای‌ مناسب‌ به‌ مدیریت‌.

 

 

 

 

 

 

مشارکت تیم

 

مشارکت تیم متفکران نوین مالی       


این وب سایت حاوی اندیشه ها و یادگیری همه اعضاء هست و خواهد بود. همه کسانی  که یاد گرفتیم ببخشیم, هدیه بدهیم و به اشتراک بگذاریم؛ 

و دوست داریم در این فرصت محدود زندگی اثری مشارکتی از خود برای دیگران بجا بگذاریم. گاهی اوقات به اشتراک گذاشتن یک تجربه،  باعث یادگیری کسی می شود که شاید هیچ گاه او را نبینیم ولی تاثیری عمیق و مفید در شخصیت او و یا خانواده اش ایجاد کنیم.

 

 

چرا مشارکت کنیم؟

 

 مشارکت یعنی درگیر شدن ذهنی و عاطفی فرد در گروهی که او را برمی انگیزاند تا برای دستیابی به مقصود گروه و پذیرش مسئولیت حرکت کند. مقصود مشارکت به معنی دست در دست هم گذاشتن برای انجام کاری است. مشارکت درگیری ذهنی و عاطفی اشخاص در موقعیت های گروهی است که آنان را برمی انگیزد برای دستیابی به اهداف گروهی و همدیگر را یاری دهند و در مسئولیت کار شریک شوند . بر اساس این تعریف درگیر شدن یاری دادن مسئولیت پذیری سه ویژگی مهم مشارکت می باشد. مشارکت، در اصل پاسخ به ندای فطرت است در نهایت می توان گفت مشارکت عبارت است از حضور و دخالت آگاهانه، داوطلبانه، متعهدانه و خلاق افراد و اقشار مختلف جامعه در تصمیم گیری، برنامه ریزی، تامین منابع، اجرای فعالیتها و نظارت بر فعالیتها به منظور بهره مند شدن از منافع مادی و معنوی آن.

 

 

 چرا در تیم متفکران نوین مالی مشارکت می کنیم؟

 

 آنچه که اندیشه ی مشارکتی تیم متفکران نوین مالی براساس آن شکل گرفته است در ویژگی های زیرخلاصه می شود:

                  

1.        هدف ها روشن است.

2.        تیم استقلال رأی دارد.

3.        رقابت ها مثبت است.

4.        پاداش ها مبتنی بر عملکرد است.

5.        تسهیلات و تجهیزات و آموزش ها تداوم دارد.

6.        اعضا به هم وابسته اند و با هم کار می کنند.

7.        همیشه یک نفر نقش رهبری ندارد و مسئولیت، بین اعضا می چرخد.

8.        اعضا مراقب یکدیگرند و از هم حمایت می کنند.

9.        اعضا رهبرشان را تشویق و پشتیبانی می کنند.

10.     به موفقیت های دیگران و خود اعتماد بسیاری دارند.

 

 

اهداف معنوی و اجتماعی  مشارکت در تیم متفکران نوین مالی

 

امام باقرعلیه السلام می فرمایند: "زکاة العلم انت علمه عبادالله" یعنی زکات علم این است که آن را به بندگان یاد بدهی.

همچنین در روایات دیگری آمده است که : "زکاة العلم نشره" یعنی زکات علم، انتشار دادن آن است.

 


بنابراین با مشارکت موثر در تیم متفکران نوین مالی:

با نشر دانش، به کمالات معنوی دست پیدا کنیم.

لذت حضور در یک تیم، یاد دادن و یادگرفتن، همکاری، همیاری، همفکری و تاثیر گذاری بر دیگران را تجربه کنیم.

همه باهم برای هم تلاش میکنیم دانش مالی یکدیگر را ارتقا داده ودر عملیاتی کردن آن بکوشیم

از کار برای خود علم بسازیم نه فقط برای منبعی درآمد

 

 

تجارب و اهداف اقتصادی مشارکت در تیم متفکران نوین مالی

 

 با مشارکت موثر در تیم متفکران نوین مالی:

      
•     از دانش، تجربه، درک و آگاهی علمی و عملی یکدیگر استفاده می کنیم.


•    با ایجاد رزومه ای علمی در این وبسایت روابط کاری در سازمان ها و جامعه را بهبود و توسعه می دهیم.


•    با مورد بحث و نقد قراردادن نظرات و اندیشه های مختلف و مبادله اطلاعات و دانش، بستر یادگیری را برای یگدیگر ایجاد می کنیم.


•    با دعوت از دوستان و تشکیل تیم های مجازی، مدیریت تیم را تجربه کرده و با اموزش اعضای تیم، مهارت مدیریتی خود را ارتقا می       بخشیم. (بعد از عضویت در سایت در کارتابل خود امکان دعوت از دوستانتان را خواهید داشت(.


•    در جهت ایجاد مهارت و توانایی تاثیر گذاری قاطع بر خود و دیگران قدم بر می داریم.


•    درگیرشدن، یاری دادن و مسئولیت‌پذیری را تجربه می کنیم.


•    فعال باشیم و فعال بیاندیشیم.


•    ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کرده و از  علم روز مطلع باشیم.


•    بازدهی و سینرژی  آموزشی خود را ارتقا و همکاری و همفکری عمیق را تجربه می کنیم.


•    احساس  عزت نفس، رضایت شغلی  و  حرفه‌ای، احساس تعلق  به سیستم، توانایی هضم  و پذیرش در سازمان، انگیزش، نوآوری، خلاقیت،     ابتکار و ابداع در خود را افزایش داده و فشارهای روحی روانی و استرس شغلی را به حداقل می برسانیم.


•    تصمیم گیری  و  تصمیم سازی و کارآفرینی  را عمیق تر یاد بگیریم.

 

 

 

 چگونه در تیم متفکران نوین مالی مشارکت کنیم؟

 

  ​در ذیل پیشنهاداتی ارائه می گردد: 

 

•    با عضویت در تیم، حس همراهی مجازی  افراد هم عقیده و همفکر با خود را تجربه کرده و در راستای ایجاد مهارت ها و توانایی های یک  عضو تیم مجازی قدم برداشته و ویژگی های اعضای تیم مجازیرا در خود ایجاد می کنیم.


•    با مطالعه مطالب  وب سایت، روزانه حداقل 30 دقیقه، در جهت توسعه شخصی خود در کنار دیگر افراد تیم، بستر موفقیت مالی و حسابداری     خود و تیم را فراهم می سازیم.


•    با لینک در وبسایت ها  و وبلاگ ها، تیم خود را به دیگران معرفی و دیگران را به مشارکت دعوت می کنیم.

 

 

مشارکت در تیم متفکران نوین مالی با همفکری

 

 با استفاده از خلاقیت و نوآوری خود و ارائه پیشنهادات در زمینه بهبود مطالب وب سایت و همچنین نحوه مشارکت، بستر موفقیت  مالی و حسابداری تیم را فراهم کنیم. تالار گفتگو مشارکت تیم بدین منظور اختصاص یافته است که پیشنهاداتی برای مشارکت ارائه شده و با نظر و همفکری شما بهبود خواهد یافت.

 

در این تالار می‌توانید در مورد روش‌های استفاده از سایت برای ارائه مطالب و مفاهیم درسی به بهترین نحو گفتگو نمائید.

این تالار برای اساتیدی که می‌خواهند در مورد روش‌های ارائه درس و چگونگی استفاده از ماژول‌های مختلف برای داشتن یک درس قوی، تجربیات خود را بیان نمایند یا از تجربیات دیگران استفاده کنند محل مناسبی است.

  نظرات وپیشنهادات خود رادرجهت هرچه متعالی شدن تیم دراختیار همراهان همیشگیتان درتیم متفکران نوین مالی گذاشته واین اصل رابرای                     یکدیگرماندگارمی کنیم که همه برای هم کارمی کنیم.

 

مشارکت در تیم متفکران نوین مالی با تلاش و همکاری

با ارائه دیدگاه ها، نظرات و تجربیات خود بعد از مطالعه مقالات وب سایت، ضمن در نظر گرفتن سطوح یادگیری در طبقه بندی بلوم، به هدف های آموزشی در سه حوزه شناختی، عاطفی و روانی- حرکتی دست پیدا می کنیم.

با ارائه مطالب مورد نظر خود جهت تکمیل مقالات در قسمت نظرات کاربران بستر موفقیت  مالی و حسابداری تیم را فراهم می کنیم.

با ارسال مقالات، محتوای آموزشی و ... مطابق با بخش های مختلف سایت در به اشتراک گذاری دانش و علم و همچنین ایجاد رزومه ای علمی در این وبسایت سهیم می شویم.

 

 

 

 

عضویت تیم

 

خوشحالیم که تصمیم گرفتید با عضویت در تیم متفکران نوین مالی در موفقیت مالی و حسابداری این تیم مجازی سهیم باشید. تیم متفکران نوین مالی به تمام اصول اخلاق حرفه ای که سرمایه اساسی تیم است، پایبند است. با ثبت نام در این تیم مجازی میتوانید از کلیه امکانات این هدیه معنوی و همچنین از خدمات تکمیلی آتی بهره مند شوید.

 

 

«جهت عضویت کلیک کنید»

      

 

 

تمامی حقوق مطالب و مندرجات این پورتال برای تیم متفکران مالی دکتر اکرم تفتیان محفوظ میباشد.
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی